Wymizerowani bezrobotni jedzący darmową zupę i czyhający na każdą okazję do pracy, piaskarze ciężko harujący nad Wisłą, mieszkańcy zatrudnieni przy robotach publicznych – tak wyglądało życie codzienne w Toruniu przed II wojną światową.

Większość fotografii prezentuje toruńską codzienność w latach 30. ubiegłego wieku, czyli w czasach wielkiego kryzysu ekonomicznego na całym świecie. I jak widać na fotografiach, zdecydowanie różniła się ona od czasów współczesnych.

Wybór zdjęć pokazujących życie w Toruniu przed II wojną światową pochodzi ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Znajdziemy wśród nich m.in. fotografie pokazujące wynędzniałych bezrobotnych jedzących darmową zupę i czyhających na każdą okazję do pracy, piaskarzy ciężko harujących nad Wisłą, czy też torunian mających szczęście i zatrudnionych przy robotach publicznych.

Z artykułu usunięto współczesny wątek polityczny i dodano lepszej jakości fotografie. Zdjęcia w galerii są jednakowymi jak w artykule źródłowym.

źródło: torun.wyborcza.pl

Komentarze Facebook

3 thoughts on “Zobacz życie w Toruniu przed II wojną [ZDJĘCIA]”

  1. Piękne archiwalne zdjęcia. Możliwe, że na większej ilości takich zdjęć znalazłbym mojego dziadzia, którry pracował w Toruniu w tych latach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.