Dzien Otwarty Elektrociepłowni PGE Toruń

PGE Toruń – producent ciepła i energii elektrycznej, dostawca ciepła sieciowego do toruńskich mieszkań, zaprasza na zwiedzanie elektrociepłowni gazowej podczas Dnia Otwartego w PGE Toruń w sobotę 6 października br. w godz. 10.00-16.00.

 

Podczas Dnia Otwartego, PGE Toruń pokaże mi ędzy innymi turbinę gazową typu lotniczego (jak w modelu Boeinga) produkującą energię elektryczną i akumulator ciepła, mieszczący 12 tysięcy ton wody oraz kotły odzysknicowe, w których produkowane jest ciepło. Mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje na temat zalet ciepła sieciowego, dowiedzieć się w jaki sposób oszczędzać ciepło i jak przyłączyć budynek do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Wśród atrakcji przewidziany jest pokaz nowoczesnych ciepłociągów, węzłów i zdalnego sterowania siecią, objaśnienie rachunku za ciepło, eksperymenty związane z powstaniem energii i ciepła oraz liczne energetyczne konkursy dla najmłodszych, młodzieży i całej rodziny z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Program Dnia Otwartego (godz. 10.00-16.00):

 

10.00 Rozpoczęcie Dnia Otwartego w PGE Toruń

10.10 – 16.00 Zwiedzanie elektrociepłowni z przewodnikiem, film o budowie elektrociepłowni gazowej

10.00 – 16.00 Pokaz węzłów cieplnych, nowoczesnych ciepłociągów, zdalnego sterowania siecią (telemetria), objaśnienia rachunku za ciepło (stoiska).

10.30 – 15.30 Konkursy i zabawy z nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych: tworzenie energii w konkurencjach sportowych, eksperymenty związane z tworzeniem energii kąciki i konkursy plastyczne z nagrodami.

 

Rozkład jazdy bezpłatnych autobusów MZK do PGE Toruń w dniu 6.10:

Odjazdy z ul. Okrężnej do PGE Toruń: 9:30, 11:5 0, 13:10, 15:00

  • ul. Okrężna – Aula UMK – Kraszewskiego – Odrodzenia – Dw. Wschodni – Rubinkowo Centrum – Szczecińska – Ceramiczna 6 (PGE Toruń)

Odjazdy z ul. Ceramicznej 6 (PGE Toruń): 10:50, 12:20, 14:.00 , 16:15

  • ul. Ceramiczna 6 (PGE Toruń) – Szczecińska – Rubinkowo Centrum – Dw. Wschodni – Odrodzenia – Kraszewskiego – Aula UMK – Okrężna

 

Na Dzień Otwarty zaprasza PGE Toruń należąca do PGE Energia Ciepła

źródło: PGE Toruń

3 Replies to “Dzien Otwarty Elektrociepłowni PGE Toruń”

  1. Jednak się nie wybiorę bo autobus nie dotarł, który miał mnie zabrać na to wydarzenie. Jak zwykle zawiodła organizacja i brak pełnego rozkładu przystanków. PGE Toruń nie fajnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *