To już ostatnia okazja spotkania z Andrzejem Kamińskim – słynnym fotografem, autorem albumu „Toruń w obiektywie fotoreportera 1960 – 2000” oraz do obejrzenia wystawy pod tym samym tytułem prezentowanej obecnie na dziedzińcu Ratusza.

Wydarzenie to będzie jednocześnie uroczystym finisażem* wspomnianej ekspozycji „Toruń w obiektywie w fotoreportera 1960 – 2000” dlatego też tym razem, prezentowane będą fotografie dawnego Torunia, które nie trafiły ani do albumu, ani na wystawę. Będzie to zatem wyjątkowa okazja, by znów odbyć sentymentalną podróż po mieście, którego już nie ma.


Fot. A. Kamiński

Na niektórych fotografiach Toruń jest nieco senny i smutny, z innych zdjęć tryska radość pomimo, że to przecież okres PRL-u. Na kilku dominującym widokiem są tzw. kocie łby i błoto, lecz na innych widać miasto zadbane, pojawiają się znaczące inwestycje – budowa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, osiedla Rubinkowo, wielkich zakładów pracy czy nowych tras komunikacyjnych. Lata 70. to również początek prac nad renowacją historycznej starówki. Rozrywki mieszkańcom dostarczają z kolei, obecni na wielu zdjęciach sportowcy, których Andrzej Kamiński z lubością fotografował przez lata, podczas wielu różnych imprez, także rangi międzynarodowej.

Zapraszamy do odwiedzenia finisażu wystawy, który odbędzie się 9 grudnia 2017 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Okręgowym w Toruniu

Spotkanie połączone będzie ze sprzedażą albumu „Toruń w obiektywie fotoreportera 1960-2000” w świątecznej, promocyjnej cenie 45 złotych! (regularna cena 50 zł)


Toruń w obiektywie w fotoreportera 1960 – 2000

Galeria „Toruń w obiektywie w fotoreportera 1960 – 2000”

*uroczyste zakończenie wystawy, zazwyczaj dzieł sztuki, ale także innych osiągnięć, np. naukowych lub dorobku miasta

 

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.